MCT06030D6121DP500
Mfr.Part #
MCT06030D6121DP500
Description
RES 6.12K OHM 0.5% 1/8W 0603
Resistance :
6.12kOhms
Series :
MCT - Professional
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Datasheets
MCT06030D6121DP500
Vishay MCT06030D6121DP500
MCT - Professional Series, Thin Film, 6.12kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C