MCT06030D4321BP500
Mfr.Part #
MCT06030D4321BP500
Description
RES SMD 4.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Published :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Working Voltage :
75V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
4.32kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
TR, Paper, 7 Inch
Reference Standard :
CECC40401-801
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Vishay MCT06030D4321BP500
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCT - Precision Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C