MCT06030D4300BP500
Mfr.Part #
MCT06030D4300BP500
Description
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/10W 0603
Working Voltage :
75V
Resistance :
430Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Reference Standard :
CECC40401-801
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
100mW