MCT06030D3321BP500
Mfr.Part #
MCT06030D3321BP500
Description
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.32kOhm
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
EAR99
Depth :
850μm
2
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Termination :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm