MCT06030D2152BP100
Mfr.Part #
MCT06030D2152BP100
Description
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
75V
Depth :
850μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Military Standard :
Not
Published :
Resistance :
21.5kOhm
EAR99
Reference Standard :
CECC40401-801
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
MCT - Precision
Max Power Dissipation :
100mW
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Height :
558.8μm
Contact Plating :
Tin
Vishay MCT06030D2152BP100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCT - Precision Series, Thin Film, 21.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C