MCT06030D1581BP100
Mfr.Part #
MCT06030D1581BP100
Description
RES 1.58K OHM 1/10W .1% SMD 0603
Resistance :
1.58kOhm
Height :
450μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
1.55mm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
850μm
Vishay MCT06030D1581BP100
1.58kOhm, 0.1%,