MCT06030D1272BP500
Mfr.Part #
MCT06030D1272BP500
Manufacturer
Vishay
Description
RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
MCT - Precision
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
12.7kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
6 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Composition :
Thin Film
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
100mW