MCT06030C6982FP500
Mfr.Part #
MCT06030C6982FP500
Description
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/8W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Military Standard :
Not
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; RATED AC VOLTAGE: 75V
Series :
MCT - Professional
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
75V
Radiation Hardening :
No
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
125mW