MCT06030C5361FP50S
Mfr.Part #
MCT06030C5361FP50S
Description
RES 5.36K OHM 1% 1/8W 0603
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
5.36kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Vishay MCT06030C5361FP50S
MCT - Professional Series, Thin Film, 5.36kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C