MCT06030C4991FP50S
Mfr.Part #
MCT06030C4991FP50S
Description
RES 4.99K OHM 1% 1/8W 0603
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.99kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
MCT - Professional
Vishay MCT06030C4991FP50S
MCT - Professional Series, Thin Film, 4.99kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C