MCT06030C4753FPW0S
Mfr.Part #
MCT06030C4753FPW0S
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
MCT 0603-50 1% 0S PW 475K
Manufacturer :
Vishay / Dale
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Composition :
Thin Film
Package :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
475 kOhms
Tolerance :
±1%
Series :
MCT - Professional
Features :
Anti-Sulfur
Size / Dimension :
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
Ratings :
Base Product Number :
MCT0603
Datasheets
MCT06030C4753FPW0S
Vishay / Dale MCT06030C4753FPW0S
MCT - Professional Series, Thin Film, 475 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 155°C