MCT06030C4610FP500
Mfr.Part #
MCT06030C4610FP500
Description
RES 461 OHM 1% 1/8W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
461Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay MCT06030C4610FP500
MCT - Professional Series, Thin Film, 461Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C