MCT06030C4533FP500
Mfr.Part #
MCT06030C4533FP500
Description
RES 453K OHM 1% 1/8W 0603
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur
Length :
1.55mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
850μm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Military Standard :
Not
Resistance :
453kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Vishay MCT06030C4533FP500
MCT - Professional Series, Thin Film, 453kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C