MCT06030C4223FP50S
Mfr.Part #
MCT06030C4223FP50S
Description
RES 422K OHM 1% 1/8W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
422kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Vishay MCT06030C4223FP50S
MCT - Professional Series, Thin Film, 422kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C