MCT06030C3921FPW00
Mfr.Part #
MCT06030C3921FPW00
Description
RES 3.92K OHM 1% 1/8W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.92kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
0603 (1608 Metric)
Vishay MCT06030C3921FPW00
MCT - Professional Series, Thin Film, 3.92kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C