MCT06030C1800FPW00
Mfr.Part #
MCT06030C1800FPW00
Manufacturer
Vishay
Description
RES SMD 180 OHM 1% 1/8W 0603
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.5494mm
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Power Dissipation-Max :
100mW
Resistance :
180Ohm
Height :
558.8μm
Composition :
Thin Film
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Width :
838.2μm
Vishay MCT06030C1800FPW00
Thin Film, 180Ohm, 1%,