MCR50JZHFL3R90
Mfr.Part #
MCR50JZHFL3R90
Description
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/2W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Size / Dimension :
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Supplier Device Package :
Positronic
Subcategory :
D-Sub Connectors
2
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Features :
Automotive AEC-Q200
Brand :
Amphenol Positronic
Resistance :
3.9 Ohms
Datasheets
MCR50JZHFL3R90
ROHM Semiconductor MCR50JZHFL3R90
MCR Series, Thick Film, 3.9 Ohms, 0.5W, 1/2W, ±1%, -55°C ~ 155°C