MCR25JZHJ133
Mfr.Part #
MCR25JZHJ133
Description
RES SMD 13K OHM 5% 1/4W 1210
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
13kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
Mount :
yes
Lead Free :
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Datasheets
MCR25JZHJ133
ROHM Semiconductor MCR25JZHJ133
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 13kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C