MCR25JZHFL5R10
Mfr.Part #
MCR25JZHFL5R10
Description
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/2W 1210
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Resistance :
5.1Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm