MCR25JZHF3163
Mfr.Part #
MCR25JZHF3163
Description
RES SMD 316K OHM 1% 1/4W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Resistance :
316kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Max Power Dissipation :
250mW
e3
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
MCR25JZHF3163
ROHM Semiconductor MCR25JZHF3163
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 316kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C