MCR25JZHF2262
Mfr.Part #
MCR25JZHF2262
Description
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/4W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
22.6kOhm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
WRAPAROUND
Datasheets
MCR25JZHF2262
ROHM Semiconductor MCR25JZHF2262
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 22.6kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C