MCR25JZHF1503
Mfr.Part #
MCR25JZHF1503
Description
RES SMD 150K OHM 1% 1/4W 1210
Max Power Dissipation :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
150kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated DC :
200V