MCR25JZHF1373
Mfr.Part #
MCR25JZHF1373
Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±1%
Resistance :
137kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
2
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
MCR25JZHF1373
ROHM Semiconductor MCR25JZHF1373
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 137kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C