MCR25JZHF1370
Mfr.Part #
MCR25JZHF1370
Description
RES SMD 137 OHM 1% 1/4W 1210
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated DC :
200V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power Rating :
250mW
Resistance :
137Ohm
Max Power Dissipation :
250mW