MCR18EZPF6810
Mfr.Part #
MCR18EZPF6810
Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
125mW
yes
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
681Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V