MCR18EZPF3093
Mfr.Part #
MCR18EZPF3093
Description
RES SMD 309K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance :
309kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
660.4μm
Reference Standard :
TS 16949
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Ratings :
AEC-Q200
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
125mW
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
200V
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
MCR18EZPF3093
ROHM Semiconductor MCR18EZPF3093
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 309kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C