MCR18EZPF1504
Mfr.Part #
MCR18EZPF1504
Description
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Case Code (Imperial) :
Resistance :
1.5mOhm
Height :
660.4μm
Reference Standard :
TS 16949
RECTANGULAR
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
MCR18EZPF1504
ROHM Semiconductor MCR18EZPF1504
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 1.5MOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C