MCR18EZPF1331
Mfr.Part #
MCR18EZPF1331
Description
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/4W 1206
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Height :
660.4μm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Reference Standard :
TS 16949
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
1.33kOhm
Power Rating :
250mW
Feature :
Automotive AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Datasheets
MCR18EZPF1331
ROHM Semiconductor MCR18EZPF1331
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 1.33kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C