MCR18EZPF1271
Mfr.Part #
MCR18EZPF1271
Description
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Resistance :
1.27kOhm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ECCN Code :
EAR99
MCR
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Thick Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Reference Standard :
TS 16949
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
FIXED RESISTOR
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
MCR18EZPF1271
ROHM Semiconductor MCR18EZPF1271
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 1.27kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C