MCR18EZPF1100
Mfr.Part #
MCR18EZPF1100
Description
RES SMD 110 OHM 1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Surface Mount :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
110Ohm
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
250mW
Feature :
Automotive AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Reference Standard :
TS 16949
Datasheets
MCR18EZPF1100
ROHM Semiconductor MCR18EZPF1100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 110Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C