MCR18EZPF1020
Mfr.Part #
MCR18EZPF1020
Description
RES SMD 102 OHM 1% 1/4W 1206
WRAPAROUND
Feature :
Automotive AEC-Q200
Composition :
Thick Film
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Reference Standard :
TS 16949
Case Code (Metric) :
Height :
550μm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Feature :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
102Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
MCR18EZPF1020
ROHM Semiconductor MCR18EZPF1020
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 102Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C