MCR18EZHJ225
Mfr.Part #
MCR18EZHJ225
Description
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
2.2MOhm
Published :
Mount :
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm