MCR18EZHF3093
Mfr.Part #
MCR18EZHF3093
Description
RES SMD 309K OHM 1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
660.4μm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
309kOhm
Thick Film
Mounting Feature :
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C