MCR18EZHF22R0
Mfr.Part #
MCR18EZHF22R0
Description
RES SMD 22 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance :
22Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Mount :
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±1%
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
250mW
Datasheets
MCR18EZHF22R0
ROHM Semiconductor MCR18EZHF22R0
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 22Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C