MCR18EZHF1784
Mfr.Part #
MCR18EZHF1784
Description
RES SMD 1.78M OHM 1% 1/4W 1206
MCR
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.78MOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Height :
550μm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
MCR18EZHF1784
ROHM Semiconductor MCR18EZHF1784
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 1.78MOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C