MCR10EZPF9092
Mfr.Part #
MCR10EZPF9092
Description
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/8W 0805
Power Rating :
100mW
Resistance :
90.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
150V
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
MCR10EZPF9092
ROHM Semiconductor MCR10EZPF9092
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 90.9kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C