MCR10EZPF8663
Mfr.Part #
MCR10EZPF8663
Description
RES SMD 866K OHM 1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated DC :
150V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
866kOhm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
MCR10EZPF8663
ROHM Semiconductor MCR10EZPF8663
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 866kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C