MCR10EZPF69R8
Mfr.Part #
MCR10EZPF69R8
Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
150V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
69.8Ohm
Datasheets
MCR10EZPF69R8
ROHM Semiconductor MCR10EZPF69R8
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 69.8Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C