MCR10EZPF6651
Mfr.Part #
MCR10EZPF6651
Description
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
6.65kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
150V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height :
609.6μm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm