MCR10EZPF3400
Mfr.Part #
MCR10EZPF3400
Description
RES SMD 340 OHM 1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
150V
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
340Ohm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
TS 16949
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C