MCR10EZPF33R0
Mfr.Part #
MCR10EZPF33R0
Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/8W 0805
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
33Ohm
MCR
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
609.6μm
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
150V
Tolerance :
±1%
Datasheets
MCR10EZPF33R0
ROHM Semiconductor MCR10EZPF33R0
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 33Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C