MCR10EZPF2432
Mfr.Part #
MCR10EZPF2432
Description
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/8W 0805
Resistance :
24.3kOhm
Power Rating :
125mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Reference Standard :
TS 16949
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
150V
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
550μm
WRAPAROUND
Datasheets
MCR10EZPF2432
ROHM Semiconductor MCR10EZPF2432
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 24.3kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C