MCR10EZPF19R1
Mfr.Part #
MCR10EZPF19R1
Description
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
19.1Ohm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mount :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
EAR99
Datasheets
MCR10EZPF19R1
ROHM Semiconductor MCR10EZPF19R1
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 19.1Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C