MCR10EZPF1101
Mfr.Part #
MCR10EZPF1101
Description
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/8W 0805
Height :
609.6μm
Resistance :
1.1kOhm
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
2
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%