MCR100JZHF93R1
Mfr.Part #
MCR100JZHF93R1
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 93.1 OHM 1% 1W 2512
EAR99
Reference Standard :
TS 16949
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
ROHS3 Compliant
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Resistance :
93.1Ohm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
200V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
MCR100JZHF93R1
ROHM Semiconductor MCR100JZHF93R1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 93.1Ohm, ±1%, -55°C~125°C