MCR100JZHF64R9
Mfr.Part #
MCR100JZHF64R9
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 64.9 OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Resistance :
64.9Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Case Code (Imperial) :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
200V
MCR
Max Power Dissipation :
1W
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Height :
711.2μm
Power Rating :
1W
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Datasheets
MCR100JZHF64R9
ROHM Semiconductor MCR100JZHF64R9
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 64.9Ohm, ±1%, -55°C~125°C