MCR100JZHF1960
Mfr.Part #
MCR100JZHF1960
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 196 OHM 1% 1W 2512
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
2
Power Rating :
1W
Resistance :
196Ohm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Construction :
RECTANGULAR
TS 16949
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
1W