MCP4351T-104E/ML
Mfr.Part #
MCP4351T-104E/ML
Package / Case
20-VFQFN Exposed Pad
Description
IC DGTL POT 100KOHM 257TAP 20QFN
Resistance :
100kOhm
Voltage - Supply :
1.8V~5.5V
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
4mm
Number of Taps :
257
Terminal Position :
QUAD
Supplier Package :
QFN EP
Base Product Number :
MCP4351
Temperature Coefficient (Typ) :
150 ppm/°C
Mounting :
Surface Mount
Taper Type :
Number of Positions :
257
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
JESD-30 Code :
S-PQCC-N20
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Width :
4mm
Operating Supply Voltage :
5.5, 1.8 V
Number of Terminals :
Package / Case :
20-VFQFN Exposed Pad
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Seated Height-Max :
1 mm
Package Shape :
Square
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Supply Current :
0.55 mA
Resistance (Ohms) :
100k
Height :
950μm
Supply Voltage :
2.7V
Number of Terminations :
Bandwidth :
0.1 kHz