MCP100JR-22R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCP100JR-22R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 22 OHM 5% 1W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
MCP
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
0/ -350ppm/°C
Composition :
Carbon Film
Resistance :
22Ohm
Package / Case :
MELF, 0207
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
25 Weeks
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Cylindrical
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Datasheets
MCP100JR-22R
YAGEO MCP100JR-22R
FIXED RESISTOR MCP Series, Carbon Film, 22Ohm, ±5%, -55°C~155°C