MCM01-016CD150J-F
Mfr.Part #
MCM01-016CD150J-F
Description
CAP MICA 15PF 5% 500V SMD
Tolerance :
±5%
Mount :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
RF, High Frequency
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
15pF
Max Operating Temperature :
200°C
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Datasheets
MCM01-016CD150J-F
Cornell Dubilier Electronics MCM01-016CD150J-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL